Teams |
Round/Venue |
Tip |
Score |
Gamba Osaka 2 Lost To Vissel Kobe 3
|
Round 1 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 1 Defeated Urawa RD 0
|
Round 1 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 |
Nagoya Grampus 1 Defeated Shimizu S Pulse 0
|
Round 1 |
Nagoya Grampus
|
2 - 1 |
Sapporo 0 Drew With Jubilo Iwata 0
|
Round 1 |
Sapporo |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 1 Defeated Kashima Antlers 0
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Tosu 0 Drew With Cerezo Osaka 0
|
Round 1 |
Cerezo Osaka |
1 - 2 |
Kawasaki Frontale 1 Defeated Albirex Niigata 0
|
Round 1 |
Kawasaki Frontale
|
2 - 1 |
Omiya Ardija 0 Lost To FC Tokyo 1
|
Round 1 |
Draw |
1 - 1 |
Kashiwa Reysol 3 Drew With Yokohama F Marinos 3
|
Round 1 |
Draw
|
2 - 1 |
Cerezo Osaka 2 Defeated Gamba Osaka 1
|
Round 2 |
Draw |
1 - 1 |
Kashima Antlers 0 Lost To Kawasaki Frontale 1
|
Round 2 |
Kashima Antlers |
2 - 1 |
Albirex Niigata 1 Lost To Omiya Ardija 2
|
Round 2 |
Albirex Niigata |
2 - 1 |
Urawa RD 1 Defeated Kashiwa Reysol 0
|
Round 2 |
Urawa RD
|
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 0 Lost To Vegalta Sendai 2
|
Round 2 |
Yokohama F Marinos |
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 2 Defeated Sanfrecce Hiroshima 1
|
Round 2 |
Shimizu S Pulse
|
2 - 1 |
Jubilo Iwata 2 Defeated Tosu 1
|
Round 2 |
Jubilo Iwata
|
1 - 0 |
Vissel Kobe 2 Defeated Sapporo 1
|
Round 2 |
Vissel Kobe
|
2 - 1 |
FC Tokyo 3 Defeated Nagoya Grampus 2
|
Round 2 |
FC Tokyo
|
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 2 Defeated Kashima Antlers 0
|
Round 3 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 |
Vegalta Sendai 4 Defeated Omiya Ardija 1
|
Round 3 |
Draw |
1 - 1 |
Kawasaki Frontale 0 Lost To Cerezo Osaka 1
|
Round 3 |
Kawasaki Frontale |
2 - 1 |
Vissel Kobe 0 Lost To FC Tokyo 2
|
Round 3 |
Vissel Kobe |
2 - 1 |
Tosu 1 Defeated Yokohama F Marinos 0
|
Round 3 |
Tosu
|
2 - 1 |
Sapporo 1 Lost To Urawa RD 2
|
Round 3 |
Draw |
1 - 1 |
Kashiwa Reysol 2 Defeated Shimizu S Pulse 1
|
Round 3 |
Kashiwa Reysol
|
2 - 1 |
Nagoya Grampus 2 Defeated Albirex Niigata 1
|
Round 3 |
Nagoya Grampus
|
2 - 1 |
Gamba Osaka 1 Lost To Jubilo Iwata 2
|
Round 3 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Omiya Ardija 1 Drew With Nagoya Grampus 1
|
Round 4 |
Nagoya Grampus |
1 - 2 |
FC Tokyo 0 Lost To Sanfrecce Hiroshima 1
|
Round 4 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Cerezo Osaka 1 Lost To Vegalta Sendai 2
|
Round 4 |
Cerezo Osaka |
2 - 1 |
Jubilo Iwata 1 Defeated Kashiwa Reysol 0
|
Round 4 |
Jubilo Iwata
|
1 - 2 |
Urawa RD 1 Drew With Kawasaki Frontale 1
|
Round 4 |
Urawa RD |
2 - 1 |
Albirex Niigata 1 Drew With Gamba Osaka 1
|
Round 4 |
Draw
|
1 - 1 |
Shimizu S Pulse 1 Defeated Sapporo 0
|
Round 4 |
Shimizu S Pulse
|
2 - 1 |
Tosu 3 Defeated Vissel Kobe 0
|
Round 4 |
Tosu
|
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 0 Drew With Kashima Antlers 0
|
Round 4 |
Draw
|
1 - 1 |
Vissel Kobe 0 Lost To Shimizu S Pulse 1
|
Round 5 |
Vissel Kobe |
2 - 1 |
Nagoya Grampus 1 Defeated Tosu 0
|
Round 5 |
Nagoya Grampus
|
2 - 1 |
Sapporo 0 Lost To Kashiwa Reysol 2
|
Round 5 |
Sapporo |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 2 Drew With Jubilo Iwata 2
|
Round 5 |
Vegalta Sendai |
2 - 1 |
Albirex Niigata 0 Drew With Yokohama F Marinos 0
|
Round 5 |
Draw
|
1 - 1 |
Omiya Ardija 0 Lost To Cerezo Osaka 3
|
Round 5 |
Draw |
1 - 1 |
Kashima Antlers 1 Lost To Urawa RD 3
|
Round 5 |
Kashima Antlers |
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 4 Defeated Gamba Osaka 1
|
Round 5 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 0 Lost To FC Tokyo 1
|
Round 5 |
Kawasaki Frontale |
2 - 1 |
FC Tokyo 1 Lost To Kashima Antlers 2
|
Round 6 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 2 Lost To Vegalta Sendai 3
|
Round 6 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 1 Drew With Omiya Ardija 1
|
Round 6 |
Yokohama F Marinos |
2 - 1 |
Urawa RD 2 Defeated Vissel Kobe 0
|
Round 6 |
Urawa RD
|
2 - 1 |
Nagoya Grampus 3 Defeated Sapporo 1
|
Round 6 |
Nagoya Grampus
|
1 - 0 |
Shimizu S Pulse 3 Defeated Jubilo Iwata 2
|
Round 6 |
Shimizu S Pulse
|
2 - 1 |
Tosu 1 Defeated Sanfrecce Hiroshima 0
|
Round 6 |
Sanfrecce Hiroshima |
1 - 2 |
Cerezo Osaka 0 Lost To Albirex Niigata 1
|
Round 6 |
Cerezo Osaka |
2 - 1 |
Gamba Osaka 3 Defeated Kawasaki Frontale 2
|
Round 6 |
Gamba Osaka
|
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 1 Drew With Nagoya Grampus 1
|
Round 7 |
Sanfrecce Hiroshima |
2 - 1 |
Jubilo Iwata 1 Defeated Yokohama F Marinos 0
|
Round 7 |
Jubilo Iwata
|
2 - 1 |
Vissel Kobe 3 Defeated Kashiwa Reysol 1
|
Round 7 |
Kashiwa Reysol |
1 - 2 |
Sapporo 2 Lost To Kawasaki Frontale 3
|
Round 7 |
Draw |
1 - 1 |
Kashima Antlers 3 Defeated Cerezo Osaka 2
|
Round 7 |
Kashima Antlers
|
2 - 1 |
Tosu 1 Defeated Albirex Niigata 0
|
Round 7 |
Draw |
2 - 2 |
Omiya Ardija 2 Defeated Urawa RD 0
|
Round 7 |
Omiya Ardija
|
1 - 2 |
Vegalta Sendai 4 Defeated FC Tokyo 0
|
Round 7 |
Vegalta Sendai
|
2 - 1 |
Gamba Osaka 3 Defeated Shimizu S Pulse 1
|
Round 7 |
Gamba Osaka
|
2 - 1 |
FC Tokyo 0 Lost To Shimizu S Pulse 1
|
Round 8 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Nagoya Grampus 1 Lost To Urawa RD 2
|
Round 8 |
Nagoya Grampus |
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 1 Drew With Tosu 1
|
Round 8 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 1 Lost To Sanfrecce Hiroshima 4
|
Round 8 |
Kawasaki Frontale |
2 - 1 |
Kashima Antlers 5 Defeated Gamba Osaka 0
|
Round 8 |
Kashima Antlers
|
2 - 1 |
Albirex Niigata 0 Lost To Vegalta Sendai 1
|
Round 8 |
Albirex Niigata |
2 - 1 |
Omiya Ardija 2 Defeated Sapporo 1
|
Round 8 |
Omiya Ardija
|
1 - 0 |
Yokohama F Marinos 3 Defeated Vissel Kobe 1
|
Round 8 |
Yokohama F Marinos
|
2 - 1 |
Cerezo Osaka 3 Defeated Jubilo Iwata 2
|
Round 8 |
Cerezo Osaka
|
2 - 1 |
Vissel Kobe 3 Defeated Omiya Ardija 0
|
Round 9 |
Vissel Kobe
|
2 - 1 |
Sapporo 1 Defeated Cerezo Osaka 0
|
Round 9 |
Cerezo Osaka |
1 - 2 |
Kawasaki Frontale 4 Defeated Jubilo Iwata 3
|
Round 9 |
Kawasaki Frontale
|
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 0 Lost To Albirex Niigata 1
|
Round 9 |
Sanfrecce Hiroshima |
2 - 1 |
Tosu 1 Drew With Vegalta Sendai 1
|
Round 9 |
Draw
|
1 - 1 |
Shimizu S Pulse 3 Defeated Kashima Antlers 0
|
Round 9 |
Draw |
2 - 1 |
Urawa RD 1 Lost To Yokohama F Marinos 2
|
Round 9 |
Urawa RD |
2 - 1 |
Cerezo Osaka 1 Lost To Vissel Kobe 2
|
Round 10 |
Cerezo Osaka |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 0 Lost To Shimizu S Pulse 1
|
Round 10 |
Vegalta Sendai |
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 2 Defeated Sapporo 1
|
Round 10 |
Yokohama F Marinos
|
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 2 Lost To Sanfrecce Hiroshima 5
|
Round 10 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Jubilo Iwata 2 Drew With Urawa RD 2
|
Round 10 |
Draw
|
2 - 1 |
Omiya Ardija 1 Defeated Gamba Osaka 0
|
Round 10 |
Draw |
1 - 1 |
Nagoya Grampus 2 Lost To Kawasaki Frontale 3
|
Round 10 |
Nagoya Grampus |
2 - 1 |
Kashima Antlers 0 Drew With Tosu 0
|
Round 10 |
Kashima Antlers |
2 - 1 |
Albirex Niigata 0 Lost To FC Tokyo 2
|
Round 10 |
Draw |
1 - 1 |
Sapporo 0 Lost To FC Tokyo 1
|
Round 11 |
FC Tokyo
|
1 - 2 |
Jubilo Iwata 3 Defeated Kashima Antlers 0
|
Round 11 |
Draw |
1 - 1 |
Tosu 1 Drew With Omiya Ardija 1
|
Round 11 |
Tosu |
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 1 Lost To Yokohama F Marinos 3
|
Round 11 |
Sanfrecce Hiroshima |
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 0 Lost To Kashiwa Reysol 2
|
Round 11 |
Kawasaki Frontale |
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 1 Drew With Cerezo Osaka 1
|
Round 11 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Urawa RD 1 Drew With Albirex Niigata 1
|
Round 11 |
Urawa RD |
2 - 1 |
Vissel Kobe 0 Lost To Nagoya Grampus 1
|
Round 11 |
Vissel Kobe |
2 - 1 |
Gamba Osaka 1 Drew With Vegalta Sendai 1
|
Round 11 |
Draw
|
1 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 3 Defeated Vissel Kobe 2
|
Round 12 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 0 Drew With Gamba Osaka 0
|
Round 12 |
Yokohama F Marinos |
2 - 1 |
Albirex Niigata 1 Lost To Jubilo Iwata 6
|
Round 12 |
Albirex Niigata |
2 - 1 |
Urawa RD 1 Defeated Shimizu S Pulse 0
|
Round 12 |
Draw |
1 - 1 |
Omiya Ardija 0 Lost To Kawasaki Frontale 2
|
Round 12 |
Draw |
1 - 1 |
Kashima Antlers 7 Defeated Sapporo 0
|
Round 12 |
Kashima Antlers
|
2 - 1 |
Vegalta Sendai 4 Defeated Nagoya Grampus 0
|
Round 12 |
Draw |
1 - 1 |
Cerezo Osaka 1 Lost To Kashiwa Reysol 2
|
Round 12 |
Cerezo Osaka |
2 - 1 |
FC Tokyo 3 Defeated Tosu 2
|
Round 12 |
FC Tokyo
|
2 - 1 |
Gamba Osaka 2 Lost To Tosu 3
|
Round 13 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Nagoya Grampus 0 Lost To Cerezo Osaka 1
|
Round 13 |
Nagoya Grampus |
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 3 Defeated Vegalta Sendai 2
|
Round 13 |
Kawasaki Frontale
|
2 - 1 |
Sapporo 1 Lost To Sanfrecce Hiroshima 3
|
Round 13 |
Sanfrecce Hiroshima
|
1 - 2 |
Shimizu S Pulse 0 Drew With Yokohama F Marinos 0
|
Round 13 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Jubilo Iwata 4 Defeated Omiya Ardija 0
|
Round 13 |
Jubilo Iwata
|
2 - 1 |
Vissel Kobe 1 Lost To Kashima Antlers 2
|
Round 13 |
Kashima Antlers
|
1 - 2 |
Kashiwa Reysol 2 Defeated Albirex Niigata 0
|
Round 13 |
Kashiwa Reysol
|
2 - 1 |
FC Tokyo 1 Drew With Urawa RD 1
|
Round 13 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 4 Defeated Sapporo 1
|
Round 14 |
Vegalta Sendai
|
3 - 1 |
Kashima Antlers 2 Lost To Nagoya Grampus 3
|
Round 14 |
Kashima Antlers |
2 - 0 |
Cerezo Osaka 1 Lost To Sanfrecce Hiroshima 4
|
Round 14 |
Draw |
1 - 1 |
Gamba Osaka 1 Lost To Urawa RD 2
|
Round 14 |
Draw |
1 - 1 |
Jubilo Iwata 1 Lost To Vissel Kobe 3
|
Round 14 |
Jubilo Iwata |
2 - 1 |
Albirex Niigata 1 Defeated Shimizu S Pulse 0
|
Round 14 |
Albirex Niigata
|
2 - 1 |
Omiya Ardija 2 Lost To Kashiwa Reysol 4
|
Round 14 |
Kashiwa Reysol
|
1 - 2 |
Tosu 0 Lost To Kawasaki Frontale 1
|
Round 14 |
Draw |
1 - 1 |
Yokohama F Marinos 1 Defeated FC Tokyo 0
|
Round 14 |
FC Tokyo |
1 - 2 |
Sapporo 0 Lost To Gamba Osaka 4
|
Round 15 |
Draw |
1 - 2 |
FC Tokyo 2 Defeated Cerezo Osaka 0
|
Round 15 |
Draw |
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 1 Drew With Tosu 1
|
Round 15 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 0 Drew With Omiya Ardija 0
|
Round 15 |
Sanfrecce Hiroshima |
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 1 Drew With Kashima Antlers 1
|
Round 15 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 0 Drew With Yokohama F Marinos 0
|
Round 15 |
Kawasaki Frontale |
2 - 1 |
Vissel Kobe 1 Defeated Albirex Niigata 0
|
Round 15 |
Vissel Kobe
|
2 - 1 |
Nagoya Grampus 2 Defeated Jubilo Iwata 0
|
Round 15 |
Nagoya Grampus
|
2 - 1 |
Urawa RD 0 Drew With Vegalta Sendai 0
|
Round 15 |
Urawa RD |
2 - 1 |
FC Tokyo 0 Lost To Kashiwa Reysol 1
|
Round 9 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Gamba Osaka 2 Drew With Nagoya Grampus 2
|
Round 9 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 1 Drew With Nagoya Grampus 1
|
Round 16 |
Yokohama F Marinos |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 2 Drew With Sanfrecce Hiroshima 2
|
Round 16 |
Vegalta Sendai |
2 - 1 |
Cerezo Osaka 1 Drew With Urawa RD 1
|
Round 16 |
Draw
|
2 - 2 |
Gamba Osaka 2 Lost To Kashiwa Reysol 6
|
Round 16 |
Kashiwa Reysol
|
1 - 2 |
Jubilo Iwata 3 Defeated FC Tokyo 1
|
Round 16 |
Jubilo Iwata
|
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 0 Lost To Vissel Kobe 1
|
Round 16 |
Kawasaki Frontale |
2 - 1 |
Albirex Niigata 1 Drew With Kashima Antlers 1
|
Round 16 |
Kashima Antlers |
1 - 2 |
Omiya Ardija 1 Defeated Shimizu S Pulse 0
|
Round 16 |
Draw |
1 - 1 |
Tosu 1 Defeated Sapporo 0
|
Round 16 |
Tosu
|
2 - 1 |
Sapporo 0 Lost To Albirex Niigata 1
|
Round 17 |
Sapporo |
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 0 Drew With Kawasaki Frontale 0
|
Round 17 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Urawa RD 4 Defeated Tosu 3
|
Round 17 |
Urawa RD
|
1 - 0 |
FC Tokyo 3 Defeated Gamba Osaka 2
|
Round 17 |
FC Tokyo
|
2 - 1 |
Kashima Antlers 1 Defeated Omiya Ardija 0
|
Round 17 |
Kashima Antlers
|
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 2 Defeated Jubilo Iwata 0
|
Round 17 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 1 Lost To Nagoya Grampus 2
|
Round 17 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Vissel Kobe 0 Lost To Vegalta Sendai 1
|
Round 17 |
Vissel Kobe |
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 1 Drew With Cerezo Osaka 1
|
Round 17 |
Yokohama F Marinos |
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 3 Lost To Kashiwa Reysol 5
|
Round 18 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Cerezo Osaka 0 Lost To Kashima Antlers 1
|
Round 18 |
Draw |
1 - 1 |
Gamba Osaka 1 Lost To Yokohama F Marinos 2
|
Round 18 |
Draw |
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 3 Defeated Kawasaki Frontale 0
|
Round 18 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 |
Jubilo Iwata 4 Defeated Sapporo 1
|
Round 18 |
Jubilo Iwata
|
2 - 0 |
Nagoya Grampus 0 Drew With Vegalta Sendai 0
|
Round 18 |
Draw
|
1 - 1 |
Albirex Niigata 0 Drew With Urawa RD 0
|
Round 18 |
Urawa RD |
1 - 2 |
Omiya Ardija 2 Drew With Vissel Kobe 2
|
Round 18 |
Draw
|
1 - 1 |
Tosu 1 Defeated FC Tokyo 0
|
Round 18 |
Draw |
1 - 1 |
Sapporo 2 Defeated Nagoya Grampus 1
|
Round 19 |
Sapporo
|
1 - 2 |
Urawa RD 2 Defeated Jubilo Iwata 0
|
Round 19 |
Urawa RD
|
2 - 1 |
FC Tokyo 0 Lost To Albirex Niigata 2
|
Round 19 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Kashima Antlers 2 Drew With Sanfrecce Hiroshima 2
|
Round 19 |
Draw
|
2 - 1 |
Vegalta Sendai 1 Drew With Tosu 1
|
Round 19 |
Vegalta Sendai |
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 4 Defeated Cerezo Osaka 1
|
Round 19 |
Kashiwa Reysol
|
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 4 Defeated Omiya Ardija 1
|
Round 19 |
Kawasaki Frontale
|
2 - 1 |
Vissel Kobe 1 Drew With Gamba Osaka 1
|
Round 19 |
Vissel Kobe |
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 3 Defeated Shimizu S Pulse 0
|
Round 19 |
Yokohama F Marinos
|
2 - 1 |
Urawa RD 2 Drew With FC Tokyo 2
|
Round 20 |
Urawa RD |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 2 Drew With Yokohama F Marinos 2
|
Round 20 |
Vegalta Sendai |
2 - 1 |
Cerezo Osaka 4 Defeated Sapporo 0
|
Round 20 |
Cerezo Osaka
|
2 - 1 |
Gamba Osaka 3 Defeated Omiya Ardija 1
|
Round 20 |
Gamba Osaka
|
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 1 Lost To Shimizu S Pulse 2
|
Round 20 |
Sanfrecce Hiroshima |
2 - 1 |
Jubilo Iwata 2 Drew With Kawasaki Frontale 2
|
Round 20 |
Jubilo Iwata |
2 - 1 |
Nagoya Grampus 5 Defeated Vissel Kobe 1
|
Round 20 |
Nagoya Grampus
|
2 - 1 |
Albirex Niigata 1 Drew With Kashiwa Reysol 1
|
Round 20 |
Kashiwa Reysol |
1 - 2 |
Tosu 2 Defeated Kashima Antlers 0
|
Round 20 |
Kashima Antlers |
1 - 2 |
Sapporo 2 Defeated Vegalta Sendai 1
|
Round 21 |
Vegalta Sendai |
1 - 2 |
Shimizu S Pulse 3 Defeated Nagoya Grampus 2
|
Round 21 |
Shimizu S Pulse
|
2 - 1 |
Kashima Antlers 2 Defeated Jubilo Iwata 1
|
Round 21 |
Kashima Antlers
|
2 - 1 |
Gamba Osaka 2 Drew With Cerezo Osaka 2
|
Round 21 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 1 Drew With FC Tokyo 1
|
Round 21 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 1 Lost To Tosu 2
|
Round 21 |
Kawasaki Frontale |
2 - 1 |
Vissel Kobe 1 Defeated Urawa RD 0
|
Round 21 |
Vissel Kobe
|
2 - 1 |
Omiya Ardija 1 Lost To Sanfrecce Hiroshima 2
|
Round 21 |
Sanfrecce Hiroshima
|
1 - 2 |
Yokohama F Marinos 3 Defeated Albirex Niigata 2
|
Round 21 |
Yokohama F Marinos
|
2 - 1 |
Sapporo 2 Lost To Vissel Kobe 4
|
Round 22 |
Vissel Kobe
|
1 - 2 |
FC Tokyo 0 Lost To Omiya Ardija 1
|
Round 22 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Jubilo Iwata 4 Defeated Cerezo Osaka 3
|
Round 22 |
Jubilo Iwata
|
2 - 1 |
Nagoya Grampus 0 Lost To Gamba Osaka 5
|
Round 22 |
Nagoya Grampus |
2 - 1 |
Albirex Niigata 0 Lost To Sanfrecce Hiroshima 2
|
Round 22 |
Sanfrecce Hiroshima
|
1 - 2 |
Vegalta Sendai 0 Drew With Kashiwa Reysol 0
|
Round 22 |
Kashiwa Reysol |
1 - 2 |
Tosu 0 Lost To Shimizu S Pulse 1
|
Round 22 |
Tosu |
2 - 1 |
Urawa RD 2 Defeated Kashima Antlers 1
|
Round 22 |
Urawa RD
|
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 2 Drew With Kawasaki Frontale 2
|
Round 22 |
Yokohama F Marinos |
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 0 Lost To Urawa RD 2
|
Round 23 |
Draw |
2 - 2 |
Kashima Antlers 0 Lost To Albirex Niigata 1
|
Round 23 |
Kashima Antlers |
2 - 1 |
Cerezo Osaka 2 Defeated Yokohama F Marinos 0
|
Round 23 |
Draw |
1 - 1 |
Gamba Osaka 7 Defeated Sapporo 2
|
Round 23 |
Gamba Osaka
|
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 0 Lost To FC Tokyo 1
|
Round 23 |
Sanfrecce Hiroshima |
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 0 Lost To Jubilo Iwata 3
|
Round 23 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 0 Lost To Nagoya Grampus 1
|
Round 23 |
Draw |
2 - 1 |
Vissel Kobe 0 Drew With Tosu 0
|
Round 23 |
Vissel Kobe |
2 - 1 |
Omiya Ardija 1 Lost To Vegalta Sendai 3
|
Round 23 |
Vegalta Sendai
|
1 - 2 |
Sapporo 0 Lost To Shimizu S Pulse 2
|
Round 24 |
Shimizu S Pulse
|
1 - 2 |
Urawa RD 1 Drew With Omiya Ardija 1
|
Round 24 |
Urawa RD |
2 - 0 |
FC Tokyo 3 Defeated Yokohama F Marinos 1
|
Round 24 |
Draw |
1 - 1 |
Jubilo Iwata 1 Drew With Sanfrecce Hiroshima 1
|
Round 24 |
Draw
|
1 - 1 |
Kashima Antlers 1 Defeated Vissel Kobe 0
|
Round 24 |
Kashima Antlers
|
2 - 1 |
Nagoya Grampus 1 Defeated Kashiwa Reysol 0
|
Round 24 |
Draw |
1 - 1 |
Albirex Niigata 0 Lost To Cerezo Osaka 1
|
Round 24 |
Albirex Niigata |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 2 Defeated Kawasaki Frontale 1
|
Round 24 |
Vegalta Sendai
|
2 - 1 |
Tosu 4 Defeated Gamba Osaka 1
|
Round 24 |
Gamba Osaka |
1 - 2 |
Cerezo Osaka 0 Lost To Nagoya Grampus 2
|
Round 25 |
Draw |
2 - 1 |
Omiya Ardija 1 Defeated Tosu 0
|
Round 25 |
Draw |
1 - 1 |
Gamba Osaka 1 Drew With Albirex Niigata 1
|
Round 25 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 2 Defeated Vegalta Sendai 1
|
Round 25 |
Draw |
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 3 Defeated Sapporo 1
|
Round 25 |
Kashiwa Reysol
|
3 - 1 |
Kawasaki Frontale 2 Drew With Kashima Antlers 2
|
Round 25 |
Draw
|
1 - 1 |
Vissel Kobe 1 Lost To Jubilo Iwata 2
|
Round 25 |
Draw |
1 - 1 |
Shimizu S Pulse 1 Drew With FC Tokyo 1
|
Round 25 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 1 Lost To Urawa RD 2
|
Round 25 |
Yokohama F Marinos |
2 - 1 |
Kashima Antlers 1 Lost To Yokohama F Marinos 2
|
Round 26 |
Kashima Antlers |
2 - 1 |
Sapporo 0 Lost To Omiya Ardija 5
|
Round 26 |
Omiya Ardija
|
1 - 2 |
Vegalta Sendai 2 Defeated Vissel Kobe 1
|
Round 26 |
Vegalta Sendai
|
2 - 1 |
Jubilo Iwata 0 Drew With Albirex Niigata 0
|
Round 26 |
Jubilo Iwata |
2 - 1 |
Urawa RD 0 Lost To Gamba Osaka 5
|
Round 26 |
Urawa RD |
2 - 0 |
Cerezo Osaka 3 Defeated Shimizu S Pulse 2
|
Round 26 |
Cerezo Osaka
|
2 - 1 |
FC Tokyo 1 Lost To Kawasaki Frontale 2
|
Round 26 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Nagoya Grampus 1 Lost To Sanfrecce Hiroshima 2
|
Round 26 |
Nagoya Grampus |
2 - 1 |
Tosu 3 Defeated Kashiwa Reysol 1
|
Round 26 |
Tosu
|
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 3 Defeated Vegalta Sendai 1
|
Round 27 |
Draw |
2 - 2 |
Sanfrecce Hiroshima 4 Defeated Tosu 1
|
Round 27 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 0 |
FC Tokyo 2 Defeated Jubilo Iwata 1
|
Round 27 |
Draw |
1 - 1 |
Vissel Kobe 2 Lost To Cerezo Osaka 3
|
Round 27 |
Vissel Kobe |
1 - 0 |
Albirex Niigata 5 Defeated Nagoya Grampus 0
|
Round 27 |
Albirex Niigata
|
2 - 1 |
Gamba Osaka 2 Drew With Kashima Antlers 2
|
Round 27 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Omiya Ardija 0 Drew With Yokohama F Marinos 0
|
Round 27 |
Omiya Ardija |
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 1 Lost To Urawa RD 2
|
Round 27 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 1 Defeated Sapporo 0
|
Round 27 |
Kawasaki Frontale
|
2 - 1 |
Cerezo Osaka 3 Defeated Tosu 2
|
Round 28 |
Cerezo Osaka
|
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 0 Drew With Sanfrecce Hiroshima 0
|
Round 28 |
Sanfrecce Hiroshima |
1 - 2 |
Kashima Antlers 5 Defeated FC Tokyo 1
|
Round 28 |
Kashima Antlers
|
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 1 Defeated Kawasaki Frontale 0
|
Round 28 |
Kashiwa Reysol
|
2 - 1 |
Nagoya Grampus 0 Drew With Omiya Ardija 0
|
Round 28 |
Nagoya Grampus |
2 - 1 |
Albirex Niigata 0 Drew With Vissel Kobe 0
|
Round 28 |
Albirex Niigata |
2 - 1 |
Jubilo Iwata 0 Lost To Shimizu S Pulse 1
|
Round 28 |
Jubilo Iwata |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 2 Defeated Gamba Osaka 1
|
Round 28 |
Vegalta Sendai
|
2 - 1 |
Urawa RD 1 Lost To Sapporo 2
|
Round 28 |
Urawa RD |
3 - 1 |
Vegalta Sendai 3 Defeated Urawa RD 2
|
Round 29 |
Vegalta Sendai
|
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 4 Defeated Jubilo Iwata 0
|
Round 29 |
Yokohama F Marinos
|
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 2 Lost To Gamba Osaka 3
|
Round 29 |
Kawasaki Frontale |
3 - 2 |
Omiya Ardija 1 Drew With Albirex Niigata 1
|
Round 29 |
Omiya Ardija |
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 1 Drew With Vissel Kobe 1
|
Round 29 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Tosu 1 Lost To Nagoya Grampus 3
|
Round 29 |
Tosu |
2 - 1 |
Sapporo 0 Drew With Kashima Antlers 0
|
Round 29 |
Kashima Antlers |
1 - 2 |
Cerezo Osaka 1 Drew With FC Tokyo 1
|
Round 29 |
Cerezo Osaka |
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 1 Lost To Kashiwa Reysol 2
|
Round 29 |
Sanfrecce Hiroshima |
2 - 1 |
Gamba Osaka 1 Drew With Sanfrecce Hiroshima 1
|
Round 30 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Jubilo Iwata 1 Drew With Vegalta Sendai 1
|
Round 30 |
Draw
|
1 - 1 |
Kashiwa Reysol 1 Lost To Omiya Ardija 4
|
Round 30 |
Kashiwa Reysol |
2 - 1 |
Nagoya Grampus 1 Drew With Yokohama F Marinos 1
|
Round 30 |
Nagoya Grampus |
2 - 1 |
Urawa RD 0 Drew With Cerezo Osaka 0
|
Round 30 |
Urawa RD |
2 - 1 |
FC Tokyo 5 Defeated Sapporo 0
|
Round 30 |
FC Tokyo
|
2 - 0 |
Kashima Antlers 1 Lost To Shimizu S Pulse 2
|
Round 30 |
Kashima Antlers |
2 - 1 |
Albirex Niigata 0 Lost To Tosu 2
|
Round 30 |
Albirex Niigata |
2 - 1 |
Vissel Kobe 3 Drew With Kawasaki Frontale 3
|
Round 30 |
Draw
|
2 - 2 |
Kashiwa Reysol 2 Drew With Gamba Osaka 2
|
Round 31 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 4 Defeated Urawa RD 2
|
Round 31 |
Kawasaki Frontale
|
2 - 1 |
Vegalta Sendai 1 Drew With Cerezo Osaka 1
|
Round 31 |
Vegalta Sendai |
1 - 0 |
Sanfrecce Hiroshima 3 Defeated Sapporo 0
|
Round 31 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 |
Vissel Kobe 1 Lost To Yokohama F Marinos 2
|
Round 31 |
Draw |
1 - 1 |
Nagoya Grampus 1 Defeated FC Tokyo 0
|
Round 31 |
Nagoya Grampus
|
2 - 1 |
Omiya Ardija 0 Drew With Kashima Antlers 0
|
Round 31 |
Omiya Ardija |
2 - 1 |
Shimizu S Pulse 0 Lost To Albirex Niigata 1
|
Round 31 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Tosu 3 Defeated Jubilo Iwata 2
|
Round 31 |
Tosu
|
1 - 0 |
Jubilo Iwata 0 Lost To Nagoya Grampus 2
|
Round 32 |
Draw |
1 - 2 |
Kashima Antlers 3 Drew With Vegalta Sendai 3
|
Round 32 |
Kashima Antlers |
2 - 1 |
Albirex Niigata 0 Lost To Kawasaki Frontale 1
|
Round 32 |
Albirex Niigata |
2 - 1 |
Urawa RD 2 Defeated Sanfrecce Hiroshima 0
|
Round 32 |
Urawa RD
|
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 1 Lost To Kashiwa Reysol 2
|
Round 32 |
Yokohama F Marinos |
2 - 1 |
Cerezo Osaka 1 Lost To Omiya Ardija 3
|
Round 32 |
Cerezo Osaka |
2 - 1 |
FC Tokyo 0 Lost To Vissel Kobe 1
|
Round 32 |
FC Tokyo |
2 - 1 |
Sapporo 2 Lost To Tosu 3
|
Round 32 |
Tosu
|
1 - 2 |
Shimizu S Pulse 1 Lost To Gamba Osaka 3
|
Round 32 |
Gamba Osaka
|
1 - 2 |
Gamba Osaka 2 Drew With FC Tokyo 2
|
Round 33 |
Gamba Osaka |
2 - 1 |
Sanfrecce Hiroshima 4 Defeated Cerezo Osaka 1
|
Round 33 |
Sanfrecce Hiroshima
|
2 - 1 |
Nagoya Grampus 1 Lost To Kashima Antlers 2
|
Round 33 |
Nagoya Grampus |
2 - 1 |
Vegalta Sendai 0 Lost To Albirex Niigata 1
|
Round 33 |
Vegalta Sendai |
2 - 1 |
Tosu 3 Defeated Urawa RD 1
|
Round 33 |
Tosu
|
2 - 1 |
Kashiwa Reysol 1 Defeated Vissel Kobe 0
|
Round 33 |
Kashiwa Reysol
|
2 - 1 |
Kawasaki Frontale 2 Defeated Shimizu S Pulse 1
|
Round 33 |
Kawasaki Frontale
|
2 - 1 |
Omiya Ardija 2 Defeated Jubilo Iwata 0
|
Round 33 |
Omiya Ardija
|
2 - 1 |
Sapporo 0 Lost To Yokohama F Marinos 2
|
Round 33 |
Yokohama F Marinos
|
1 - 2 |
Cerezo Osaka 2 Drew With Kawasaki Frontale 2
|
Round 34 |
Cerezo Osaka |
2 - 1 |
FC Tokyo 6 Defeated Vegalta Sendai 2
|
Round 34 |
FC Tokyo
|
2 - 1 |
Jubilo Iwata 2 Defeated Gamba Osaka 1
|
Round 34 |
Gamba Osaka |
1 - 2 |
Kashima Antlers 2 Defeated Kashiwa Reysol 0
|
Round 34 |
Draw |
1 - 2 |
Vissel Kobe 0 Lost To Sanfrecce Hiroshima 1
|
Round 34 |
Vissel Kobe |
2 - 1 |
Albirex Niigata 4 Defeated Sapporo 1
|
Round 34 |
Albirex Niigata
|
3 - 1 |
Shimizu S Pulse 0 Drew With Omiya Ardija 0
|
Round 34 |
Shimizu S Pulse |
2 - 1 |
Urawa RD 2 Defeated Nagoya Grampus 0
|
Round 34 |
Draw |
2 - 1 |
Yokohama F Marinos 1 Defeated Tosu 0
|
Round 34 |
Yokohama F Marinos
|
2 - 1 |